Jutalomkirándulás Bélapátfalván

Iskolánk régi, szép hagyományai közé tartozik, hogy a tanév során kimagaslóan jól teljesítő tanulóink év végén egy közös jutalomkiránduláson vehetnek részt. Ehhez bizony nem „csak” jól kell tanulni, de jeleskedni illik a közösségi tevékenységek terén, valamint a sportban is. Az osztályok idén két- két főt delegálhattak a június 14-ei programra.

Borongós napra ébredtünk, kicsit lógott az eső lába, de megúsztuk. Tulajdonképpen remek túra időt fogtunk ki. 🙂

Bélapátra érkezve idegenvezetőnk kíséretével tekintettük meg az apátság lenyűgöző épületét és megnéztünk egy rövid kisfilmet is a ciszterci rendről, az apátságról.

Rövid „tankolás” után nekivágtunk Érsek Zsolttal a Bélkő meghódításának. Zsolt számunkra eddig ismeretlen, kalandos erdei ösvényen vezetett bennünket. Meseszép panoráma volt a jutalmunk, amikor felértünk a 700 méter magasan lévő hegyre. Pihenés közben megismerkedtünk a bélapátfalvai cementgyár történetével is.

A nap zárásaként ellátogattunk a városka horgásztavához, amelynek partján kipihenhettük a túra fáradalmait. Utunkat számos élménnyel gazdagodva Sirok felé vettük.

2018.06.18.
Viktor Tünde & Vahalcsikné Varga Edit kísérő pedagógusok