A TANÉV RENDJE

A tanév helyi rendje:

 Alakuló nevelőtestületi értekezlet: 2019. augusztus 21.

Tanévnyitó, első tanítási nap:  2019. szeptember 02.

Szorgalmi időszak:   2019. szeptember 02-től 2020. június 15.-ig

Első félév:   2020. január 24-ig tart

Félévi értesítő kiadása:  2020. január 31-ig

Őszi szünet:   2019. október 28.- november 03-ig tart

szünet előtti utolsó tanítási nap:    október 25.

szünet utáni első tanítási nap:   november 04.

Téli szünet:     2019. december 23-tól 2020. január 03-ig tart

szünet előtti utolsó tanítási nap:   december 20.

szünet utáni első tanítási nap:       január 06.

Tavaszi szünet:      2020. április 09.- április 14-ig tart

szünet előtti utolsó tanítási nap:   április 08.

szünet utáni első tanítási nap:   április 16.

Idegen nyelvi szövegértés mérése: 6.o. és 8.o.     2020. május 20.

Országos kompetenciamérés:6.o. és 8.o.      2020. május 27.

Tanulók fizikai állapotának és edz. vizsgálata: 5-8.oszt.: 2020.január 08. és április 24. között

Ballagás, tanévzáró:     2020. június 19. péntek

 

Pedagógiai céllal felhasználható 7 nap:

  1. nap: Tanítás nélküli munkanap: Csapatépítő tréning 2019. október 02.
  2. nap: Tanítás nélküli munkanap: Pályaorientáció 2019. október 25.
  3. nap: Tanítás nélküli munkanap: december 14.
  4. nap: Tanítás nélküli munkanap: Projektnap: Fenntarthatóság 2020. április 20-24. között.
  5. nap: Tanítás nélküli munkanap: DÖK Gyereknap 2019. – május
  6. nap: Tanítás nélküli munkanap: 2020.április 15.
  7. nap: Tanítás nélküli munkanap: 2020. június 15.

Témahét: Fenntarthatóság       2020. 04.20-24.

Munkanap áthelyezés:

  1. október 05. (szombat), december 24. (kedd) ledolgozása
  2. december 14. (szombat), december 27. (péntek) ledolgozása

Rendezvények, ünnepségek: 

rendező:

Aradi vértanúk ünnepe  október 4.        osztály: 6.o.

Őszi (tökös)bál      október 24.      8.o.

Október 23.    október 22., községi: okt.23.      8.o.

Téli műsoros est    december 20.      2 – 4.o.

Jótékonysági bál   november 16.    SZMK

Farsangi bál     február vége     5 .o.és 3.o.

Kommunizmus áldozatinak emléknapja február 5.   7.,8.o.

Nemzeti ünnep    március 13., községi: március 13.     7.o.

Holokauszt áld. emléknapja   április 16. (tanórákon)   tört. tanárok

Projektnap (fenntarthatóság)   április 20-24.                                                    nevelőtestület

Nemzeti összetartozás napja    június 04.                                                                         8. o.

Luca nap    december 13.     4. o.

Gyermeknap    május vége     DÖK nap     nevelőtestület

Tanulmányi kirándulások   június utolsó hete

Jutalomkirándulás      június 10.     Viktor Tünde

Diákönkormányzati ülés: havonta

Faliújság dekorálása: napközis csoportok

Pályázatok: kiírások figyelése, megírása           ig. igh., mkv.